+Video

Deň Matiek

História tohto dňa siaha až späť k antike. V starovekom Grécku oslavovali ženy, ako osoby ktoré boli darcom života, už pred našim letopočtom. Oslavy trvali niekedy až tri dni, najčastejšie od 15. – 18.marca. V novodobom pomýšľaní sa Deň Matiek dostal do povedomia až začiatkom 20. storočia a to vďaka Anne Marie Jarvisovej.

Ultra rýchla kytica

Embedded thumbnail for Ultra rýchla kytica

Alebo skôr zväzok kvetov? To už nechám na Vás ako tento výtvor budete volať. V každom prípade si myslím, že takýmto niečim viete spraviť radosť komukoľvek :-) Je to rýchle, je to fresh. Netreba veľa a niečo podobné si zvládnete vyrobiť aj doma.

Orchidea Vanda

Na začiatok nám snáď nezaškodí zopár slov o pôvode orchideinho rodového mena Vanda. Podľa filipínskej povesti, božská kráľovná tak veľmi smútila za svojím manželom, ktorý zahynul v boji, že vyplakala potoky sĺz a jedna kvapka padla na, dovtedy neznámy kvietok a z neho vyrástli nádherné orchidey, známe ako vandy.

Antúria

Hoci pochádza z amerických trópov, je obľúbená aj v našich končinách ako krásna izbová rastlina. Je charakteristická najmä voskovitými kvetmi, u nás zvyčajne červenými a krásnymi zelenými listami.

Deň učiteľov - 28. marec

"Omnia sponte fluant, absit violeta rebus."
Všetko nech plynie voľne, nech je veciam vzdialené násilie.
J. A. Komenský

Práve v tento deň, keď sa, v roku 1592, narodil učiteľ národov, Ján Amos Komenský, majú sviatok všetci učitelia. Niet rozdielu, či už vychovávajú malých fafrnkov v materských škôlkach, dospievajúcich pubertiakov na základných školách, skoro “dospelákov” na stredných, alebo budúcich  odborníkov na univerzitách.

Stránky

V prípade záujmu o akúkoľvek kvetinu nás neváhajte kontaktovať telefonicky na čísle 036 74 93318 alebo napíšte email na prommer@kvetyprommer.sk
Darujte kyticu - Bratislava a okolie

Subscribe to RSS - +Video
glqxz9283 sfy39587stf02 mnesdcuix8